UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
druhy_popisovacu

Druhy popisovačů – jak je využijete ve svůj prospěch?

Je vědecky dokázáno, že používání barev může výrazně ovlivnit pocity, pozornost a chování. A to nejen při učení, ale i u třídění a archivace, během brainstormingu nebo v situaci, kdy jdeme po ulici a vidíme nápis, který láká k návštěvě obchodu. Popisovače jsou tedy skvělým pomocníkem pro takřka každou příležitost. Zlepšují totiž paměť, organizovanost, kreativitu i byznys. Využijte je i ve svůj prospěch! Každý typ se ale hodí pro jiný účel. Jaké druhy popisovačů existují?

Druhy popisovačů 1
Popisovače na whiteboard

Zapomeňte na křídy a klasické tabule, dneska už v třídách i školících místnostech hrají prim bílé tabule s leštěným povrchem, na které se píše barevnými popisovači na whiteboardy. Snadno se s nimi pracuje, lehce je pomocí suché houbičky smyjete a napsaný text se vám vryje mnohem intenzivněji do paměti, než kdyby byl naškrábaný na černé tabuli.

Co byste měli vědět před výběrem toho správného popisovače?

“Všimněte si, že při psaní na bílé tabule zůstává všechen inkoust v tamponu popisovače na opačném konci, než je hrot. Píšete totiž vlastně do kopce,” vysvětluje Dana Havlovicová, marketingová ředitelka společnosti TechDraw CZ, exkluzivního dovozce a zástupce značky Pentel, Marvy Uchida a dalších.

Jak se to projevuje?

“Běžné popisovače mají v těle napuštěný inkoust – a ještě v relativně malém množství – takže jejich stopa může při psaní občas trošku vynechávat a není zcela sytá,” dodává Havlovicová s tím, že jde o naprostý detail, kterého si v drtivé většině případů ani nevšimnete.

Nejnáročnějším uživatelům doporučuje jedinečný popisovač Pentel MAXIFLO. Ojedinělý systém tekutého inkoustu, který lze snadno pomocí pumpičky na konci popisovače doplnit do hrotu, mu totiž zaručuje zcela plynulou a sytou stopu s využitím až do poslední kapky.

Druhy popisovačů 2
Křídové popisovače

Bohatou zásobu křídových popisovačů by měl mít každý, kdo provozuje obchod nebo nabízí služby, které propaguje nápisy na oknech. Křídové popisovače snadno upoutají pozornost, vzbudí zvědavost a podnítí k návštěvě. Lehce se s nimi píše na sklo a lze je jednoduše smýt, díky čemuž se používají tam, kde se pravidelně mění popisy. Například v restauracích a kavárnách.

Chcete s jejich pomocí nalákat lidi i do vašeho podniku? S nápisy popisovačů Centropen nebo Pentel vás nebude možné ignorovat. Výhodou křídových popisovačů je zkosený nebo přímo krychlový tvar, který umožní kaligrafické písmo bez velké námahy.

Akrylové popisovače

Vodou ředitelné a po zaschnutí i vodě či ultrafialovému záření odolné barvy, které lze použít takřka na jakýkoliv povrch. Včetně lidské kůže. To jsou akrylové popisovače. Neobsahují žádné toxické látky, takže jsou bezpečné i na bodypainting. Ale můžete s nimi malovat i na dřevo, beton, PVC, plátno, papír nebo kamínky, což je teď velice populární. Objevte kouzlo akrylových popisovačů značek Posca, Pilot či Marvy.

Druhy popisovačů 3
Permanentní popisovače

Chcete mít jistotu, že váš nápis nezmizí, ať je ladovská zima, tropické vedro nebo nekonečné období dešťů? Permanentní popisovače s náplní na alkoholové bázi po zaschnutí vydrží takřka cokoliv. I praní, během kterého může jimi vytvořený nápis na textilu časem lehce vyblednout, ale nezmizí. Lihové popisovače se perfektně hodí i na beton, kámen, fólie, plastové desky, kartony, kov nebo porcelán.

Našim zákazníkům se skvěle osvědčily například výrobky značek Schneider a Pentel. Výhodou popisovačů Pentel je absence Xylenu a Toulenu. Jsou tedy bez zápachu a lze s nimi pracovat i v uzavřených místnostech.

Nepermanentní popisovače

Každý z nás chce čas od času něco vzít zpět.  Nepermanentní popisovače vám to umožní. Jsou rozpustné ve vodě, takže je lze vymazat nebo vyprat v pračce. Proto se nemusíte bát svěřit je do rukou i malých dětí předškolního věku. A díky nepropíjení na druhou stranu papíru s nimi můžete snadno psát na flipchart. Užijte si spoustu zábavy i trochu toho vzdělání s nepermanentními popisovači Centropen či Marvy. Popisovače Marvy obsahují vysoké množství pigmentu a jejich barva je tak maximálně sytá po celou dobu životnosti.

Popisovače na textil

Nemůžete najít v nabídce obchodů oblečení s motivem, který je stejně originální, jako vy sami? Vyrobte si vlastní outfit! Bude jediný na světě svého druhu a s naprostou přesností jím vyjádříte vše, co cítíte. A je jedno, jestli jste rebelující punker, jenž chce mít na tričku nápis bojující proti systému nebo malá umělkyně, která si touží namalovat na šatičky prasátko Piggy. Popisovače na textil vás spolehlivě odliší. Třeba ty od Marvy.

Linery

Učíte a potřebujete opravovat práce vašich žáků? Nebo jste naopak student a vyhovuje vám podtrhávání důležitých pasáží či barevné strukturování textu? Linery jsou vhodné pro psaní, rýsování podle šablony i jednoduché kreslení. A nijak se nerozmazávají, takže nehrozí, že si umažete zápisky. Doporučujeme například linery značky Stabilo.

Druhy popisovačů 4
Štětcové popisovače

Kdo potřebuje profesionální štětce a paletu? Umělecké dílo vytvoříte i z popisovačů! Dobře, možná ne úplně ze všech, ale z těch štětcových určitě. Ty fungují na vodní bázi a díky štětcovému hrotu s nimi můžete nanášet libovolné tahy a linky. Proto se perfektně hodí na kreslení, animace nebo kaligrafii. My přímo milujeme ilustrace štětcemi Pentel!

Nejpoužívanější štětečkový popisovač Pentel touch Sign Pen je díky svému hrotu, zasazenému do kovového okruží, vhodný pro začínající krasopisce i pokročilé uživatele brushpenů pro krasopsaní, moderní kaligrafii a akvarel. Štěteček se mu vždy vrátí do původního tvaru, takže se s ním snadno pracuje. Stačí vědět, že nahoru lehce a dolů přitlačit – a krasopis je na světě.

« Zpět
4 1 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Doporučené příspěvky