UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
reflexni_prvky

Reflexní prvky

Zima přichází. A s ní i období, kdy ráno odcházíme ještě za tmy a mnohdy se pod její rouškou i vracíme domů. To samé čeká i děti, které však bohužel nemůžeme pokaždé odvézt do školy a zpět. Proto je důležité opatřit jejich batoh či aktovku vhodnými reflexními prvky, aby byly za jakéhokoliv počasí už z dálky jasně vidět a nehrozilo jim žádné nebezpečí. Podívejte se, jak můžete za pár korun ochránit to nejcennější, co máte.

Co jsou reflexní prvky?

Reflexní prvky jsou pásky, přívěsky, textilie či samolepky, které při osvícení odráží světlo, a proto je všichni řidiči již z dostatečné vzdálenosti zpozorují. Potmě, za šera, během sněhové vánice i v husté mlze. Představují velmi levný, ale zároveň nesmírně účinný způsob prevence nehod, způsobených nízkou viditelností chodců.

Reflexní prvky 1
Kam s nimi?

Reflexní prvky si můžete obléct. U těch nejstarostlivějších rodičů jsou nesmírně populární výstražné vesty, potahy na batoh a reflexní batohy značky Compass. Důvod je prostý – čím větší plochu reflexní prvky zabírají, tím výrazněji jsou vidět. Z našich zkušeností ale vyplývá, že je naprosto dostačující, pokud umístíte prvky na přední, boční nebo zadní stranu školních aktovek a batohů.

Tento způsob ochrany si zamilujete nejen vy, ale i vaše děti. Reflexní prvky totiž nabízíme v nejrůznějších tvarech a barvách, takže malí školáci je budou dál hrdě nosit i v létě, kdy už nejsou tolik potřeba. Například reflexní přívěsky ve tvaru slona, ducha, myši nebo čtyřlístku, které si mohou upevnit na oděv, batoh i aktovku.

Reflexní prvky 2

Jenže znáte děti. Batoh většinou letí ihned po příchodu ze školy do kouta. A ani jindy s ním nezachází zrovna v rukavičkách. Po určité době se tak může stát, že přívěsek odpadne. Proto doporučujeme batohy, které jsou vyrobeny s reflexními prvky, díky čemuž zajistí jejich nositeli vysokou viditelnost, i když si zapomene připevnit pásku, ztratí přívěsek, nebo – přiznejme si to na rovinu – nevidí důvod si nasazovat povlak či výstražnou vestu.

Naši zákazníci mají nejraději batohy pro malé školáky i větší studenty značky Bagmaster. A dobře vědí proč. “Už od roku 2002 se specializujeme na výrobu zdravotně nezávadných a anatomicky tvarovaných batohů. Jsou prostorné, praktické, díky ergonomickému řešení se pohodlně nosí a svou konstrukcí podporují zdravý vývoj páteře. A všechny obsahují alespoň jeden reflexní prvek. Uvědomujeme si, že tento aspekt je nejdůležitější zejména u prvňáčků, kteří ještě nejsou zvyklí chodit sami a často se teprve učí pravidla silničního provozu. Proto pro ně určené batohy mají reflexní prvky na obou stranách, aby se jejich viditelnost opravdu maximalizovala,” vysvětluje Anna Kulichová z marketingového oddělení Bagmasteru.

Reflexní prvky 3

Tradiční český výrobce letos přišel s novým typem batohu LUMI, který je vhodný pro děti již od první třídy. Obsahuje velkou plochu speciálního reflexu pod síťovinou. Ten se tak nijak nepoškrábe a naplno ochrání svého nositele, až dokud z něj nevyroste. 

Opatrnosti není nikdy dost

O děti se budete bát vždycky. To se nikdy nezmění. Ale můžete mít jistotu, že jste pro jejich bezpečí udělali maximum. A vybavili je reflexními prvky. S nimi budou za každého počasí viditelné až na vzdálenost 200 metrů.

« Zpět
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Doporučené příspěvky