UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
UPOZORNĚNÍ: Od 25. do 26. listopadu 2021 bude probíhat plánovaná údržba našich stránek, které budou po tuto dobu nedostupné.
zdrava-svacina

Zdravá svačina není jen o obsahu

Možná jste čerstvě v pozici rodiče, který každodenně chystá školní svačinu. Možná zkoušíte různé varianty, snažíte se překvapit, nenudit a motivovat. Třeba připravujete svačinu společně s dítětem. Možná máte školáka-nejedlíka a víte, že cokoliv jiného než chleba s taveňákem oblíbené značky nemá smysl. Pojďme se dnes ale zamyslet společně spíše nad formou než obsahem. Přesně tak: řeč je o tom, jak sváču ideálně zabalit.

Sbohem odpade

Tytam jsou roky, kdy polovinu velké přestávky zabralo obírání přilepeného papírového ubrousku ze svačiny nebo jsme z batohu vytahovali zdeformované rohlíky v potravinové folii. Doba přeje opakovaně použitelným obalům, a ať se nám jakkoli líbí různé skleněné nádoby, v batozích našich dětí, kde se každý gram počítá, udělají lepší službu přece jen ty plastové. Svou důvěru v této oblasti můžete dát i české značce. Seznamte se s firmou R&B Mědílek, která vyrábí lahve a svačinové boxy z kvalitního atestovaného plastu.

Zdravá sváča ve všech směrech

„Náš svačinový box ZDRAVÁ SVÁČA je z medicínského materiálu a je lehkým a bezpečným řešením. Díky vyjímatelné dělicí přepážce lehce oddělíte pečivo od ovoce a zeleniny. Přepážek můžete do boxu umístit i více. Záleží jen na tom, jaké svačiny dítěti připravujete. Svačinový box samozřejmě svačinu chrání i mechanicky. Zůstane nepoškozená a nehrozí ušpinění aktovky či batohu,“ popisuje hlavní přednosti svačinových boxů Kateřina Švihelová, obchodní zástupkyně ze společnosti R&B Mědílek. Víčko boxu lze jednoduše oddělit od misky a použít při konzumaci jako talířek. Možná využijete i vychytávku v podobě průhledky na víčku, kam lze vložit dítěti nějaký vzkaz nebo obrázek. Samotný design může být pro děti také tím správným tahákem. Svačinové boxy lze také pořídit ve zvýhodněné sadě se Zdravou lahví od stejné značky.

Pitný režim především

Stejné zdravotní výhody má i ZDRAVÁ LAHEV od stejnojmenné společnosti. „Opakované používání PET lahví, které k tomu nejsou určeny, se někdy uvádí jako rizikové. Nelze je rozhodně použít pro teplé nápoje, nehledě na jejich problematické vymytí,“ vysvětluje Kateřina Švihelová, proč opětovné použití náhodných lahví není ideálním řešením. Kvůli opakovanému používání PET lahví se z plastu mohou začít uvolňovat škodlivé látky, například oxidy antimonu nebo acetaldehyd. Ty jsou přítomné v plastu z jejich výroby nebo vznikají rozkladem některých látek či jejich vzájemnou reakcí. Tyto látky jsou pro náš organismus karcinogenní, jsou toxické pro reprodukci a mohou také narušit hormonální činnost. Riziko jejich uvolňování navíc roste, pokud materiál vystavíme vyšším teplotám, což se v létě nevyhnutelně děje. Kromě toho nejsou jednorázové obaly testovány vůči údržbě a pravidelné mytí a čištění může uvolňování škodlivých látek jen posílit.

Pro opakované použití se tak jako vhodná varianta hodí buď sklo, které je ale neprakticky těžké, nerez nebo atestovaný plast. „Naše ZDRAVÁ LAHEV je z medicínského polypropylenu, který umožňuje využití i pro horké nápoje. Zároveň je možné ji mýt v myčce nebo dokonce vyvařit,“ popisuje výhody materiálu ZDRAVÉ LAHVE Švihelová. Lahev perfektně těsní. Pro ty z nás, kdo si dobře pamatujeme okousané zátky na cyklistických lahvích, nebude bez zajímavosti, že zátky lze dokupovat, a tudíž vyměnit. Stejně tak celá víčka, těsnicí kroužky nebo krytky zátky.

Kolik toho vypije?

Pamatujete si ze školy ty experty, kteří si zcela nepochopitelně potřebovali odskočit snad každou vyučovací hodinu? Možná si chtěli protáhnout nohy, možná prostě jenom hodně pili. Děti mají za den vypít 1,5–2 litry tekutin. Potřeby jsou ale velmi individuální i v závislosti na ročním období. ZDRAVÉ LAHVE se vyrábí v objemu 0,5, 0,7 a 1 litru. Myslete ale i na dětská záda. Fyzioterapeuti by těm menším doporučili raději dvě půllitrové lahve – z každé strany batohu jednu – než jednu velkou. Optimální je samozřejmě, aby dítě pilo vodu. Nicméně ke každé ZDRAVÉ LAHVI můžete pořídit i šejkr sítko, které zabrání ucpání zátky, pokud vodu v lahvi obohatíte ovocem či bylinkami.

« Zpět
3 1 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Doporučené příspěvky